Відкрита лекція на тему: «Академічна доброчесність у наукових дослідженнях»

25 жовтня 2023 року в рамках вивчення дисциплін «Методологія дисертаційного дослідження з психології» (викладач – д. психол. н., професор Євген ПОТАПЧУК) та «Наукометрія» (викладач – к. пед. н., доцент Олена ВАСИЛЕНКО) для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня ВО спеціальності «Психологія» відбулася відкрита лекція на тему «Академічна доброчесність у наукових дослідженнях».

Запрошений лектор – к. пед. н., в. о. завідувача кафедри соціальної педагогіки ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» Наталія ОСТРОВСЬКА.

На початку Відкритої лекції Олена ВАСИЛЕНКО зауважила, що стрімкий розвиток інформаційних технологій і вільний доступ до продуктів інтелектуальної власності в інтернеті зумовлюють необхідність дотримання академічної доброчесності у наукових дослідженнях.

Під час лекції Наталія ОСТРОВСЬКА розкрила суть поняття «академічна доброчесність», охарактеризувала види академічної недоброчесності, а також наголосила на тому, якими знаннями, уміннями і навичками повинні володіти здобувачі вищої освіти для якісного і результативного виконання наукових досліджень.

Також лектор зосередила увагу здобувачів вищої освіти на таких поняттях, як «академічний плагіат» і «самоплагіат» у наукових дослідженнях та обґрунтувала правила їх уникнення.

Окрему увагу на лекції було зосереджено на онлайн-сервісі пошуку плагіату в наукових дослідженнях UNICHECK та особливостях його роботи при перевірці робіт на наявність запозичених частин тексту з відкритих джерел в інтернеті.

Наприкінці лекції здобувачі вищої освіти спеціальності «Психологія» мали змогу задати питання Наталії ОСТРОВСЬКІЙ та активно обговорити проблему уникнення академічного плагіату в дисертаційних дослідженнях.

Щиро дякуємо Наталії ОСТРОВСЬКІЙ за подану цікаву і корисну інформацію, а також висловлюємо сподівання на подальшу співпрацю з науково-педагогічними працівниками кафедри соціальної педагогіки ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Інформація кафедри психології та педагогіки,

відділу аспірантури та докторантури