Стратегії і тактика управління діяльністю підприємницьких структур

Ніла ХРУЩ

Науковий керівник і засновник – академік АЕН, доктор економічних наук України, професор, член Спілки економістів України

Наукова школа створена у 2013 році і налічує 5 докторів наук та 20 кандидатів наук. Наукові дослідження спрямовані на розробку концептуально нових підходів до побудови методології стратегічного і тактичного управління діяльністю підприємницьких структур на основі моделювання економічних ситуацій та впровадження інноваційних авторських концепцій і прикладних розробок у господарську діяльність та сучасну українську науку.

За час існування наукової школи її колективом: створено «Лабораторію стратегічних досліджень в економіці»; започатковано періодичний науковий журнал «Modeling the development of the economic systems»; виконано 3 держбюджетних НДР на замовлення МОН України та 6 госпдоговірних НДР; проведено 8 міжнародних і 8 всеукраїнських науково-практичних конференцій (у т.ч. конференцію «Стратегії, моделі та технології управління економічними системами» (SMTESM-2019) із індексацією матеріалів у наукометричних базах CPCI (Web of Science), CNKI, Google Scholar та ін.; захищено 12 докторських та 16 кандидатських дисертацій; опубліковано понад 600 наукових праць: 16 монографій та 35 розділів у колективних монографіях; 15 навчальних посібників; понад 300 фахових статей; понад 37 публікацій індексованих у Scopus та Web of Science; отримано 10 авторських свідоцтв.

Колектив наукової школи – переможець Хмельницьких обласних конкурсів НДР: ХІІ із врученням 1 премії в номінації «Фундаментальні НДР» (2017 р.) та ХV із врученням 3 премії в номінації «Прикладні/фундаментальні НДР» (2020 р.). Представники наукової школи беруть активну участь у міжнародних стажуваннях, конференціях, реалізації міжнародних наукових проектів TEMPUS та ін., є експертами і членами редколегій українських і міжнародних фахових видань.