Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя

ПОТАПЧУК Євген

Науковий керівник і засновник – Заслужений працівник освіти України, доктор психологічних наук, професор

Наукова школа створена у 2012 році і налічує 2 докторів наук та 5 кандидатів наук.

Наукові дослідження проводяться за такими напрямами: психологія формування сім’янина; закономірності вибору шлюбного партнера; діагностика шлюбного потенціалу та рівня міжособистісної сумісності партнерів; сімейні ролі шлюбних партнерів та раціональний розподіл сімейних обов’язків; сімейні кризи та шляхи їх подолання; психологічна діагностика стратегій поведінки подружжя в сімейних конфліктах.

За час існування наукової школи її колективом: захищені 1 докторська і 2 кандидатських дисертацій; виконано 1 держбюджетну науково-дослідну роботу; видано 1 монографію, 3 навчальних посібника, опубліковано понад 60 статей у фахових виданнях та 2 статті у Web of Science Core Collection, одержано 7 авторських свідоцтв. Представники наукової школи є організаторами Української асоціації сімейних психологів, членами Української спілки психотерапевтів, членами редколегій українських і міжнародних фахових видань.

У 2019 р. Президент Національної академії педагогічних наук академік НАН України В. Кремень нагородив професора Є. Потапчука дипломом «За вагомий внесок у розвиток наукових шкіл у галузі психології».