Порівняльна професійна педагогіка. Розвиток педагогічної компаративістики в контексті глобалізації та інтеграції

Наталя БІДЮК

Науковий керівник і засновник – доктор педагогічних наук, професор

Наукова школа створена у 2011 році, налічує 5 докторів наук та 20 кандидатів наук.

Наукові дослідження проводяться за такими напрямами: теоретичні і методичні засади професійної підготовки фахівців у системі вищої освіти зарубіжних країн; розвиток зарубіжних педагогічних систем, педагогічне наставництво; післядипломна освіта та професійний розвиток фахівців у світовому досвіді; освіта дорослих у зрубіжних країнах; міжнародна мобільність та сертифікація фахівців.

За час існування наукової школи її колективом створено: «Центр порівняльної професійної педагогіки»; захищено 5 докторських і 20 кандидатських дисертацій; видано 5 монографій, 20 навчально-методичних праць; опубліковано понад 300 статей у фахових виданнях України та за кордоном (з них 15 у SCOPUS та WoS); проведено 9 міжнародних науково-методологічних семінарів «Розвиток порівняльної професійної педагогіки в умовах глобалізаційних та інтеграційних процесів»; створено фаховий науковий журнал «Порівняльна професійна педагогіка». Представники наукової школи беруть активну участь у міжнародних стажуваннях (США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Польща та ін.) для вивчення нових тенденцій та підходів в професійній освіті з метою впровадження інноваційних ідей зарубіжного досвіду в освітньому просторі України.