Наукові і практичні дослідження зносостійкості зміцнених поверхонь конструкційних матеріалів

Мирослав СТЕЧИШИН

Науковий керівник і засновник – доктор технічних наук, професор

Наукова школа створена у 2010 році і налічує 2 доктори наук та 5 кандидатів наук.

Наукові дослідження проводяться за такими напрямами: технологія і практика розробки технологій поверхневого зміцнення конструкційних матеріалів безводневим азотуванням в тліючому розряді (БАТР) з автономними енергетичними режимами; дослідження процесів корозійно-механічного руйнування поверхонь деталей машин зміцнених азотуванням і нанесенням композиційних електролітичних покриттів; теоретичні та практичні дослідження підвищення корозійно-механічної зносостійкості полімерних матеріалів фторуванням.

Колектив наукової школи створив Подільський науковий фізико-технологічний центр (ПНФТЦ) при Хмельницькому національному університеті, оснащений необхідними установками для азотування, обладнанням і апаратурою для дослідження процесів БАТР, фізико-хімічних, трибо логічних, корозійних, корозійно-механічних властивостей зміцнених поверхонь матеріалів, а також полімерних покриттів.

На базі досліджень проведених в ПНФТЦ захищено 4 докторські і 7 кандидатських дисертацій, виконано 7 держбюджетних наукових проектів на замовлення МОН України. Опубліковано понад 700 наукових робіт в тому числі 6 монографій, отримано 45 авторських свідоцтв та патентів України.