Методи і моделі контактної трибомеханіки, теорії випробувань і зносостійкості вузлів тертя

Олександр ДИХА

Науковий керівник – доктор технічних наук, професор

Анатолій КУЗЬМЕНКО

Засновник – доктор технічних наук, професор КУЗЬМЕНКО Анатолій Григорович

Наукова школа створена у 1990 році і налічує 3 доктори наук та 15 кандидатів наук.

За час існування наукової школи її колективом створено наукову лабораторію «Теоретичної та експериментальної трибології»; виконано 3 держбюджетні наукові проекти на замовлення МОН України та 5 госпдоговірних тем; опубліковано більше 300 наукових статей (40 статей у виданнях, що проіндексовані у Scopus та WoS), отримано 35 патентів на винаходи, видано10 наукових монографій у вітчизняних та зарубіжних виданнях.

З 1996 року представниками наукової школи разом із польськими колегами з університету «Люблінська Політехніка» видається міжнародний українсько-польський науковий журнал «Problems of Tribology».

В рамках спільних досліджень, наукових стажувань (ERASMUS KA1), спільних публікацій укладені договори і відбувається тісна міжнародна наукова співпраця представників наукової школи з науковцями університету Вітовта Великого (м. Каунас, Литва); Технологічно-природничого університету (м. Бидгощ, Польща); університету «Люблінська Політехніка» (м. Люблін, Польща).