Механізми регулювання в економічній, інноваційно-інвестиційній та соціально-трудовій сферах України на шляху до Європейського Союзу

Віктор НИЖНИК

Науковий керівник і засновник – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи України та Академії економічних наук України

Школа створена у 2005 році, налічує 10 докторів та 75 кандидатів наук.

Наукові дослідження проводяться в кількох напрямах: прогнозування та реалізація механізмів інноваційно-інвестиційного розвитку України на шляху до Європейського Союзу; механізми забезпечення економічної безпеки України в розвитку інтеграційних процесів; механізми регулювання інноваційно-інвестиційної діяльності підприємств за умов інтеграції України до ЄС; розробка механізмів оцінки і мотивації праці персоналу промислових підприємств; механізми управління фінансовими ресурсами та прибутковістю підприємств машинобудування та легкої промисловості; механізми підвищення людського потенціалу України за умов розвитку демографічних, євроінтеграційних процесів.

В рамках функціонування наукової школи опубліковано більше 600 наукових статей у фахових виданнях, 15 статей у виданнях Scopus, більше 70 статей у зарубіжних виданнях, проведено більше 10 міжнародних науково-практичних конференцій, де опубліковано понад 500 тез доповідей.

Під науковим керівництвом д.е.н., проф. Нижника В.М. науковцями школи захищено 10 докторських і більше 70 кандидатських дисертацій, видано 18 індивідуальних та колективних монографій, 6 навчальних посібників.