Аналіз та синтез механізмів та машин

В’ячеслав ХАРЖЕВСЬКИЙ

Науковий керівник – доктор технічних наук, професор, директор центру SolidWorks

Ярослав КІНИЦЬКИЙ

Засновник – доктор технічних наук, професор

Наукова школа створена у 1997 році і налічує 2 доктори наук та 5 кандидатів наук

Наукові дослідження проводяться за такими напрямами: розробка теоретичних основ та інженерних методів аналізу та оптимального синтезу шарнірно-важільних напрямних механізмів, механізмів із зупинкою вихідної ланки, а також інших перспективних механізмів із розробкою відповідного програмного забезпечення; розробка навчально-методичних комплексів (підручників, навчальних посібників) з теорії механізмів і машин та інших дисциплін машинобудівного напрямку; оптимальне проектування та розрахунок деталей машин, механізмів та конструкцій з використанням технологій комп’ютерного моделювання SOLIDWORKS.

За результатами досліджень захищено 2 докторські і 5 кандидатських дисертацій, видано 4 монографії, 8 підручників та навчальних посібників, опубліковано понад 400 наукових праць, одержано 30 авторських свідоцтв та патентів, виконано 3 держбюджетні науково-дослідні роботи та 15 госпдоговірних тем. В рамках діяльності наукової школи у 2011 році був створений Центр SOLIDWORKS університету. Отримані міжнародні гранти на придбання і щорічне оновлення інженерного програмного забезпечення від компаній SOLIDWORKS Corp. (з 2006 року), HCL Technologies, Intermech (з 2010 року), PTC Onshape (з 2021 року).