Регіональний інноваційно-інформаційний центр з енергозбереження

Галузь застосування

Енергоефективність; будівництво; архітектура; енергетичний менеджмент; освіта

Перелік послуг

– проведення навчання та кваліфікаційних атестацій осіб, які мають намір провадити діяльність із:

• сертифікації енергетичної ефективності будівель;
  • обстеження інженерних систем.

Особам, що успішно склали кваліфікаційний іспит видається сертифікат державного зразка.

– проведення енергетичних обстежень та енергетичного аудиту будівель з метою встановлення ефективності використання енергетичних ресурсів і розроблення економічно обґрунтованих заходів щодо зниження обсягів їх споживання, тобто визначення способів підвищення енергоефективності підприємств, установ та організацій будь-якої форми власності.

– розробка енергетичних паспортів підприємств, установ та організацій будь-якої форми власності.

– розробка питомих норм споживання та витрат паливно-енергетичних ресурсів та води.

– складання енергетичного балансу.

Виклад основного матеріалу

Регіональний інформаційно-інноваційний центр з енергозбереження Хмельницького Національного університету, отримав свідоцтво № 52/3 Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів (НАЕР) від 22.04.2014 року на право проведення енергетичних обстежень та енергоаудиту об’єктів всіх форм власності, в тому числі бюджетних установ.

У складі РІІЦ працює 6 висококваліфікованих та компетентних енергоаудиторів, в тому числі 2 доктори та 1 кандидат наук. За час роботи центру виконано близько 250 енергетичних обстежень будівель, установ та промислових підприємств, розроблено 3 програми енергозбереження міст області.

В Хмельницькому національному університеті при Регіональному інноваційно-інформаційному центі з енергозбереження діє комісія, яка проводить навчання та професійну атестацію осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем. На даний час більше 20 слухачів успішно склали професійний іспит та отримали сертифікат енергоаудитора.

Апробація та впровадження

Здійснено ряд енергетичних аудитів, виготовлено енергетичні сертифікати та внесено до Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва: магазину продовольчих та непродовольчих товарів АТБ (м. Хмельницький); ОСББ “Житлокомплекс 44” (м. Хмельницький);  Білогірського ліцею ім. І.О. Ткачука (смт. Білогір’я Білогірського району Хмельницької області) та інші.

Науковий керівник: доктор технічних наук, професор каф. ТАМ Каплун Павло Віталійович

Наші координати:

29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 7/1, Тел. (097)7954496, e-mail: kaplunp@khmnu.edu.ua

ІНФОРМАЦІЯ

про професійну атестацію осіб в Хмельницькому національному університеті, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем

1. Положення про професійну атестацію

2. Перелік питань на іспит із сертифікації енергетичної ефективності