В центрі SOLIDWORKS проведено науковий семінар для аспірантів на тему «Moldex 3D – інноваційне рішення для симуляції процесів лиття під тиском»

27 листопада 2024 року, в рамках дисципліни «Методи проєктування та розрахунку машин та конструкцій», яка викладається для аспірантів 1-го курсу навчання спеціальності 131 «Прикладна механіка» (викладач та гарант ОНП – проф. Харжевський В.О.), в університетському центрі SOLIDWORKS (ауд. 3-103) було організовано науковий семінар на тему «Moldex 3D – інноваційне рішення для симуляції процесів лиття під тиском».

Крім аспірантів групи ПМЕХас-24-1, у яких заняття проходять очно, до семінару в дистанційному форматі (Zoom) долучились також аспіранти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування».

Слід зазначити, що в рамках вивчення дисципліни аспіранти знайомляться з різними наукоємними системами інженерного аналізу, в т.ч. з лінійки рішень SOLIDWORKS, PTC, що можуть бути їм корисні для проведення наукових досліджень.

Як відомо, для вирішення інженерних задач лиття термопластичних матеріалів під тиском можуть використовуватись різні системи: наприклад SOLIDWORKS Plastics (університет володіє мережевою ліцензією на версію 2024), Autodesk MoldFlow, проте для всіх присутніх на семінарі було цікаво ознайомитись з досвідом проєктування та розрахунків, виконаних у системі інженерного аналізу Moldex 3D (https://www.moldex3d.com): відповідну презентацію з результатами своєї наукової роботи  представив Кунцов Олександр – здобувач освітньо-наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», який працює в цій системі протягом останнього року – з того часу, як наш університет отримав ліцензію на зазначену систему інженерного аналізу (загалом – 15 робочих місць).

Як було зазначено на семінарі, система Moldex 3D має розширену функціональність та складається з окремих програмних модулів, що дозволяють промоделювати всю послідовність процесів, які відбуваються під час виготовлення пластмасових деталей методом лиття під тиском. Система Moldex 3D дозволяє детально дослідити широкий клас процесів лиття пластмас з метою оптимізації дизайну виробів, її використання дозволяє провести багатоваріантні числові експерименти, що також важливо для проведення наукових досліджень.

Результати досліджень, що були представлені на семінарі в рамках наукової доповіді, викликали зацікавлення у присутніх, зокрема аспіранти з групи ПМЕХас-24-1, які раніше не були знайомі з цією системою, задали доповідачу ряд уточнюючих питань (Гребенюк Богдан, Божек Роман, Свачій Олег). Оскільки аспіранти мають досвід створення 3D-моделей у САПР SOLIDWORKS, а також проведення різноманітних розрахунків на їх основі, це дозволить їм за необхідності також проводити потрібні розрахунки та дослідження у системі Moldex 3D, що пов’язані з темою їх дисертаційного дослідження.

За інформацією центру SOLIDWOR