Тефлонові (фторопластові) покриття

АНТИАДГЕЗІЙНІ ПОКРИТТЯ. В харчовому та хімічному машинобудуванні прилипання речовин, що переробляються (харчової сировини, напівфабрикатів, готових продуктів і хімічних речовин) до робочих поверхонь деталей і вузлів машин, резервуарів, бункерів, транспортерів викликає втрати сировини і готової продукції, погіршення їх якостей, а також зниження продуктивності праці через необхідність частого очищення і змащування обладнання. Нанесення фторопластових покриттів дозволяє суттєво знизити прилипання, витрати харчової олії на змащування і великої кількості муки на підсипку (до 1 % від загальної її витрати).

АНТИФРИКЦІЙНІ ПОКРИТТЯ. Покриття з фторопластів мають низький коефіцієнт тертя, стійкі до абразивного зношування та ударів. Ці покриття сприяють відведенню теплоти через металічну поверхню, суттєво зменшують теплову напруженість вузла тертя і, крім того, забезпечують більш надійну роботу при низьких температурах.

АНТИКОРОЗІЙНІ ПОКРИТТЯ. Антикорозійний захист металічних виробів і конструкцій є найбільш ефективною областю використання властивостей полімерів, що вигідно відрізняють їх від інших матеріалів. Фторопластові покриття ефективні для захисту хімічного обладнання, що працює в агресивних середо¬вищах: ротори центрифуг, деталі фільтрів, змішувачі, ємнісне обладнання і т. ін.

Фторопластові покриття унікальні за своїми властивостями, особливо за хімічною стійкістю, вони стійкі практично до всіх хімічних речовин. Полімерна плівка руйнується лише під дією розплавів лугів і лужних металів, хлорсульфонової кислоти і деяких розчинників при температурі вище 140 С.

ЕЛЕКТРОІЗОЛЯЦІЙНІ ПОКРИТТЯ. Фторопластові покриття мають стабільні електричні властивості при високих температурах. Діелектрична проникність фторопласта-4 не змінюється в широкому інтервалі частот до 1010 Гц, а тангенс кута діелектричних втрат залишається постійним при температурах від -100 до +260 °С. електрична міцність плівок з фторопласта-4 в залежності від товщини складає 20-160 кВ/мм, при чому при температурі 50 С пробивна напруга дещо знижується, після чого залишається постійною до 250 С. Питомий об’ємний електричний опір при кімнатній температурі досягає 1019 Омсм. Плівки з фторопласта-4 широко застосовуються для ізоляції нагрівостійких, обмотувальних, монтажних і спеціальних дротів, в електродвигунах, генераторах, трансформаторах і т. ін. Добрі показники електричних властивостей мають покриття фоторопласта-ЗОП і фторопласта-4М. Використання електричного поля для формування покриттів з порошку фторопласта-4М суттєво покращує електричні властивості покриттів: тангенс кута діелектричних втрат зменшується більш ніж у 5 разів у порівнянні з покриттями, сформованими без накладання електричного поля, при цьому об’ємний електричний опір зростає на два порядки.

ФІЗИКО-МЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ФТОРОПЛАСТОВИХ ПОКРИТТІВ

Наша адреса:
29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська 11
Хмельницький національний університет, Лабораторія композиційних матеріалів
Тел.: (80382) 67-55-24. Факс.: (80382) 67-42-65